Jak wybrać klimatyzator do biura? Praktyczne wskazówki

Klimatyzator naścienny

Jak wybrać klimatyzator do biura? Praktyczne wskazówki

Klimatyzatory to, najprościej rzecz ujmując, urządzenia służące głównie do schładzania pomieszczeń. Na rynku dostępne są zarówno modele montowane na stałe, jak i te przenośne. Wykorzystuje się je m.in. w domach, mieszkaniach, magazynach przemysłowych, lokalach użytkowych, a także w biurach. W tym wpisie blogowym pod lupę weźmiemy wybór oraz instalację tego typu urządzeń w ostatnim z wymienionych miejsc. Znajdziesz tu odpowiedź na pytania: na co zwrócić uwagę podczas zakupu czy też jakie zalety niesie ze sobą zastosowanie takiego sprzętu. Zapraszamy do lektury!

O czym trzeba pamiętać przy wyborze klimatyzatora do biura?

Wybierając wysokiej jakości klimatyzator do biura, należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów mających wpływ na jego późniejsze działanie. O jakie wytyczne chodzi? Zaliczają się do nich:
  1. Kształt, typ oraz liczba pomieszczeń, w których ma zostać zainstalowane urządzenie – trzeba pamiętać, że inny rodzaj klimatyzatora będzie odpowiedni do niewielkich pokoi, a jeszcze inny sprawdzi się w przypadku biur typu open space o dużej przestrzeni.Wskazówka: jeśli pragniesz schłodzić dwa sąsiadujące ze sobą pomieszczenia biurowe, to wybierz urządzenie o nieco większej mocy, by bez problemu spełniało swoje funkcje praktyczne. To także oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ nie musisz kupować dwóch odrębnych sprzętów, jak również płacić za podwójny montaż. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się klimatyzator ścienny. Wawer, Ochota, Białołęka czy Bemowo – usługę jego instalacji wykonamy w tych i innych warszawskich dzielnicach.
  2. Metraż miejsca pracy – jedna z najistotniejszych kwestii, na jaką należy zwrócić uwagę, gdyż zakup klimatyzatora o źle dopasowanej do konkretnego pomieszczenia mocy może znacznie obniżyć wydajność tego sprzętu lub wygenerować wyższe koszty związane z jego działaniem. Przykładowo: dla biur o powierzchni 20-30 m2 znakomicie sprawdzi się urządzenie o mocy 2,5 kW, zaś przy tych liczących już powyżej 90 m2 warto wybrać sprzęt o tej wynoszącej aż 10 kW.
    Uwaga! Im większe pomieszczenie, tym wyższa moc sprzętu.
  3. Stopień nasłonecznienia biura, a w tym pozycja i wielkość okien – w przypadku dobrze nasłonecznionych pomieszczeń konieczny będzie wybór wysoce skutecznych klimatyzatorów wyróżniających się doskonałą mocą chłodniczą.
  4. Liczba sprzętów RTV i AGD – niestety, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tego typu urządzenia również wytwarzają ciepło. W sytuacji gdy znajduje się ich kilkanaście bądź kilkadziesiąt w biurze, należy postawić na klimatyzator wyróżniający się wyższą mocą w porównaniu do tego wybieranego do miejsc, w których liczba tego typu sprzętów jest znikoma. Wtedy dopiero możliwe będzie jego efektywne działanie.

Klimatyzator = lepsza wydajność pracowników

Klimatyzator nad wejściem
Praca w pomieszczeniu, w którym jest zbyt gorąco, wręcz duszno, sprawia, że osoby przebywające w nim przez 8 godzin czują dyskomfort, trudno jest im się skupić na wykonywanych zadaniach, a tym samym przestają być efektywni. Zakup doskonałej klasy klimatyzatora to inwestycja, która zwróci się poprzez lepszą wydajność pracowników. Dlaczego? Obecne na rynku urządzenia dostarczają do przestrzeni biurowej czyste, chłodne powietrze, w którym aż miło wykonywać swoje obowiązki, a co najważniejsze – jest ono wolne od kurzu czy alergenów. Temperatura panująca wewnątrz biura musi być idealnie dopasowana do wysiłku wkładanego w realizację zawodowych projektów: w przypadku pracy siedzącej najlepiej, aby oscylowała ona w granicy 20-23 stopni.

Zalety zdecydowania się na klimatyzator biurowy

  • Większy komfort zarówno pracowników, jak i klientów – zakup wysoce skutecznego klimatyzatora przyczynia się do podwyższonego standardu przedsiębiorstwa, a także sprawia, że przebywanie w biurze dla dwóch stron będzie przyjemne oraz bezpieczne dla zdrowia.
  • Możliwość sterowania temperaturą – jej wysokość można dostosować do indywidualnych wymagań, dzięki klimatyzatorom niestraszne są nawet największe upały.
  • Zdrowsi pracownicy – zastosowanie klimatyzatorów ma szczególne znaczenie dla alergików, ponieważ zbyt suche powietrze może potęgować objawy takie jak katar, kaszel czy też łzawienie oczu, które znacznie utrudniają pracę. Tego typu urządzenia filtrują powietrze w pomieszczeniu, pozbywając się z niego wszelkich drobnoustrojów, pyłków i kurzu.
  • Pochłanianie nadmiaru wilgoci – klimatyzatory niwelują problem skraplania pary, w tym powstawania pleśni.
Wybierając klimatyzator, należy pamiętać o kilku kluczowych, wyżej wymienionych aspektach, dzięki którym urządzenie to będzie w pełni funkcjonalne. Warto postawić na sprzęt od cenionych w branży producentów, takich jak na przykład Gree, Toshiba czy Kaisai, którzy dopilnowali, aby finalne produkty wyróżniały się wysoką jakością, skutecznością działania, jak również bezawaryjnością. Mamy nadzieję, że dzięki temu krótkiemu poradnikowi już wiesz, jak wiele korzyści niesie ze sobą klimatyzacja. Ochota, Wawer, Mokotów, a także inne warszawskie dzielnice to miejsca, w których ją dla Ciebie zamontujemy.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *