Zarządzaj swoim obiektem z systemami automatyki budynkowej BMS

zarządzanie automatyką budynków

Zarządzaj swoim obiektem z systemami automatyki budynkowej BMS

Skrót BMS oznacza Building Management System – po polsku System Zarządzania Budynkiem. Jest to profesjonalne rozwiązanie, które integruje wszystkie systemy techniczne zastosowane w domu, biurze, hotelu czy hali produkcyjnej. W ramach automatyki budynkowej różne elementy infrastruktury obiektu takie jak oświetlenie, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja oraz wiele innych są łączone w jedną sieć. Jak dokładnie działa BMS? Dowiedz się z poniższego artykułu!

Zasady działania BMS

Centrum BMS to specjalistyczne oprogramowanie zainstalowane na dedykowanym serwerze. Udostępnia ono intuicyjny interfejs, który pozwala na administrowanie wszystkimi podłączonymi systemami. Umożliwia to np. detekcję oraz sygnalizację ewentualnych awarii.

Głównym celem systemu BMS jest automatyzacja oraz ułatwienie zarządzania, a także zwiększenie efektywności instalacji w budynku. Daje to również możliwość znacznej oszczędności kosztów oraz optymalizacji zużycia energii. Automatyka budynku (oferowana przez naszą warszawską firmę) pozwala na zdalne sterowanie i programowanie różnorodnych funkcji, takich jak temperatura, oświetlenie czy systemy alarmowe.

750x421xSlajd4P5B1P5D_0.JPG.pagespeed.ic_.noY8ReSDoo

Korzyści płynące z wdrożenia automatyki budynkowej BMS

Pierwszą – i być może najważniejszą – korzyścią wynikającą z wdrożenia BMS jest oszczędność. Poprzez skuteczne zarządzanie systemami technicznymi istnieje możliwość minimalizacji zużycia energii, co bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki.

Kolejnym ważnym aspektem jest komfort oraz łatwość obsługi. Automatyka pozwala dostosować wszystkie parametry pracy poszczególnych elementów do indywidualnych preferencji użytkownika. Warto wspomnieć, że BMS może kontrolować oraz monitorować systemy bezpieczeństwa i przeciwpożarowe, a także różnego rodzaju alarmy. Dzięki temu możliwe jest szybsze wykrycie potencjalnego zagrożenia, a także podjęcie odpowiednich działań.

Jednym z ważniejszych elementów tego typu automatyki jest również zdolność do pełnego oraz zdalnego zarządzania obiektem. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie jesteś, zawsze masz pełną kontrolę nad swoim budynkiem.

Podsumowując, BMS to przyszłość zarządzania budynkami – zapewnia wygodę, oszczędza koszty oraz przyczynia się do ochrony środowiska poprzez ograniczenie zużycia energii. Jeśli więc planujesz budowę nowego obiektu lub chcesz zmodernizować już istniejący, warto rozważyć wdrożenie systemu automatyki budynkowej. Bez względu na to, czy chodzi o obiekt komercyjny, mieszkalny, czy przemysłowy, system ten może z powodzeniem spełnić swoje zadanie, podnosząc standard i jakość użytkowania budynku.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *